Midyeci

Midyeci Kiralama

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık çeşitlerinden sonra en çok tüketilen deniz ürünlerinden biridir midye. Özellikle kıyı bölgelerimizde çok sevilen ve tüketilen yiyeceklerinden biridir. Türk damak zevkine uygun midye dolmaları, usulüne uygun olarak çeşitli organizasyonlarda midyeci arabası ve midyeci tezgahında davetlilere ikram edilmektedir.

Midye Dolma Hazırlanışı ve Sunumu

Omega 3 deposu olan midye egenin sevilen yiyeceklerinden biridir. Bu kültürel lezzeti sizler için hazırlayarak organizasyonlarda sunuma hazır hale getirdik. Midyenin içi harcı kadar temizliği de önemlidir. Deneyimli midyecimiz aldığı taze midyeleri derin bir kaba alarak üzerine sirkeli soğuk su dökülerek en az yarım saat bekletilir. Yumuşayan midyenin dış yüzeyi tek tek temizlenir ve tekrar normal suyla yıkanır. Bıçak yardımıyla araları açılan midye kabuklarının aralarındaki yosunlar ve fazlalıklar temizlenerek tekrar sudan geçirilir. Diğer taraftan da midyenin iç harcı hazırlanır. Pirincin içine takılan çeşitli baharatların sıvı yağla harmanlanmasıyla hazırlanan iç harç midyelerin içine konularak kapatılır. Hazırlanan midye dolmalar pişirme haznesine dizilerek pişirilir. Pişen midye dolmalar en az on dakika bekletilerek iç harcının suyu tam çekmesi sağlanır. Yaklaşık yarın saat soğutulan midye dolmalar midye arabasının haznesine dizilerek etrafı limonlarla süslenir. Organizasyon anında ister ayaküstü istenirse tabakta servis edilir.

Organizasyonlarda Midyeci

Açık ve kapalı mekan fark etmeksizin bütün organizasyonlarda midyeci istenmektedir. Midyecimiz yöresel kıyafetlerini giyerek servis yapmaktadır. Organizasyon alanının durumuna göre istenirse midye standı kurulur, istenirse midye arabası ile organizasyon alanında midye dağıtılabilir. Dolma midyeler usulüne uygun olarak en güzel ayaküstü yenendir. Bu nedenle midye arabası bu konsepte uygun olarak dizayn edilir. Midye arabasına özenle dizilen midye dolmalar limon dilimleriyle ikram edilir. Yanında peçete ve ıslak mendili mutlaka verilmelidir. Sizde organizasyonları renklendirecek midyeci arabası ya da midyeci standı temin etmek isterseniz www.izmirorganizasyon.com sitemizi ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98