Elma Şekeri

Nostaljik sokak satıcılarından en sevilen ve en çok bilinenlerinden biridir elma şekeri. Eskiden neredeyse her sokak başında satılan elma şekerleri özellikle çocuklar için alınan ödül gibiydi. Parlak kırmızı görüntüsüyle ilgi çeken elma şekerleri eskisi kadar olmasa da ünümüzde halen varlığını sürdürmektedir. Kültürel değerlerimizi yaşatmak ve bize özgü etkinlikleri sürdürmek adına çeşitli organizasyonlarda elma şekeri kiralama hizmeti veriyoruz.

Elma Şekerlerinin Hazırlanışı

Elma şekerlerinin yapılışı basit görünse de ayrıntılara dikkat edilmezse bütün emekler heba olabilir. Öncelikle malzemelerin iyi seçilmesi gerekir. Organizasyon için yeşil elma mı kırmızı elmanın mı kullanılacağına karar verilir. Elmaların sağlam olmasına dikkat edilir. Elmaların sağlam olması hem elma şekerinin kalitesini arttıracak hem de alan kişileri mutlu edecektir.

Şeker, su ve birkaç damla limon suyunun karıştırılıp kaynatılmasıyla elma şekerinin şurubu hazırlanır. Yıkanıp kurulanan elmaların sapları koparılarak başına sağlam çubuklar saplanır. Hazırlanan saplı elmalar şuruba batırılıp çıkarılarak tepsilere dik şekilde yerleştirilir ve katılaşması beklenir. Elma şurubu isteğe göre şeffaf yapılacağı gibi istenirse görsellik açısından kırmızı renkte hazırlanarak, kırmızılı elma şekerleri yapılabilmektedir. Katılaşarak şekil alan elma şekerleri küçük şeffaf poşetlere geçirilerek renkli rafyalarla bağlanarak sunuma hazır hale getirilir.

Organizasyonlarda Elma Şekeri Sunumu

Elma şekercisi birçok organizasyonda hizmet verebilmektedir. Açılış organizasyonu, düğün organizasyonu, doğum günü organizasyonu, temel atma törenleri, şenlik organizasyonu, sünnet organizasyonu, ramazan etkinlikleri gibi birbirinden farklı alanlarda ilgi çekmektedir.

Organizasyon alanında elma şekercisi yöresel kıyafetlerini giyerek dağıtım yapar. Elma şekeri dağıtımı sizin isteklerinize göre şekillenmektedir. İsterseniz elma şekercisi büyük sepet içine hazırlanan elma şekerlerini organizasyon alanında gezerek dağıtabilir. İsterseniz hareketli ya da sabit elma şekeri arabası organizasyon alanına yerleştirilerek dağıtımı yapılır. Elma şekerleri organizasyon alanına kurulacak özel stantta yapılacağı gibi organizasyon öncesinde hazırlanan elma şekerleri dağıtımı da yapılabilmektedir. Bize belirttiğiniz adet kadar elma şekerleri dağıtılmaktadır.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98