Çaycı

Ülkemizde en çok tüketilen içeceklerden biridir çay. İkili sohbet ortamlarından büyük organizasyonlara, ramazan etkinliklerinden şenlik organizasyonlarına kadar her türlü mekanda çay hizmeti verilmektedir. Özenle hazırlanan taze demlenmiş çayları çaycı davetlilere servis eder.

Organizasyonlarda Çay ve Çaycı

Organizasyonun türüne göre çaycı ve çay standı seçenekleri değişmektedir. Örneğin düğün organizasyonlarında davetliler için özel çay köşesi kurulur ve porselen bardaklarda servis edilir. Şenlik organizasyonu gibi açık alanlarda yapılan büyük etkinliklerde çay standı kurularak hızlı ve pratik servis yapılır. Davetlilerin çok olduğu etkinliklerde semaver kullanılarak çay ocağı tarzı hızlı servis yapılır. Davetlilerin daha az olduğu etkinliklerde masa üstü çay standı kurularak servis yapılır.

Organizasyonun türüne ve davetlilerin sayısına göre demlenecek olan çay miktarı, kullanılacak olan çay makineleri ve bardak gibi malzemelerin sayısı değişmektedir. Ayrıca organizasyonlarda isteğe göre siyah çay, yeşil çay ve bitki çayları servis edilebilmektedir.

Organizasyonlarda Çayın Hazırlanması ve Sunumu

Organizasyonlarda mekanın durumuna göre en uygun yere çaycı köşesi kurulur. Ekibimiz çay makinelerinin kurulumunu yaptıktan sonra çaycımız yaklaşık yirmi litre sunu çay makinelerine doldurarak kaynamasını bekler. Makinedeki su yaklaşık yüz on dereceye geldiğinde yerli siyah çay hazneye dökülür üzerine bir miktar tomurcuk çay serpiştirilerek yaklaşık doksan derecede çay demlenmeye bırakılır. Çayın bekleme süresini çaycı ayarlar. Bekleme süresi çok kısa olursa çay tam demlenmediği için hem çayın tadı olmaz hem de rengi açık olur. Çok bekletilen çay ise içildiğinde acı bir tat bırakır. Bu nedenle çay deyip geçmemek gerekir. Yüzlerce davetliyi aynı anda idare edebilecek işinde deneyimli çaycıların hizmet etmesi organizasyonun kusursuzluğu bakımından son derece önemlidir.

İzmir Organizasyon bünyesinde bulunan birbirinden farklı çay makinelerini kiralayabilirsiniz. Çay standlarının başında geleneksel kıyafetleriyle çaycılarımız organizasyonunuzu renklendirecektir.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98