Bozacı

Bozacı Kiralama

Bilinen en eski Türk içeceklerinden biri olan boza günümüzde halen Orta Asya, Anadolu ve Balkanlarda tüketilmektedir. Darı irmiği, su ve şekerden üretilen boza iklim şartlarına göre mısır, arpa ve buğdaydan da yapılabilmektedir. Türklere özgü bu içeceği organizasyonlarda yöresel kıyafet giyen bozacı büyük boza ibrikleriyle servis eder.

Yıllardır organizasyon sektöründe hizmet veren İzmir Organizasyon şirketimiz İzmir, yakın çevresi ve Türkiye’nin dört bir noktasına hizmet ulaştırmaktadır. Bozacı, pamuk şekerci, kestaneci ve diğer nostaljik satıcılarımız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.izmirorganizasyon.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Organizasyonlarda Bozacı Temini

Vitamin deposu olan boza soğuk algınlığına iyi geldiği için genel olarak kış içeceği olarak bilinir. Hâlbuki boza hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilen bir içecektir. Bu nedenle yılın her anı tüketilebilmektedir. Boza çabuk bozulabilen bir içecek olduğu için emin ellerde hazırlanması ve hemen tüketilmesi gerekir. Günümüzde marketlerde satılan bozalar içine çeşitli koruyucular eklendiği için yirmi beş güne kadar dayanmaktadır. İzmir Organizasyon olarak bizler taze hazırlanan ve hemen tüketilen sağlıklı bozaların ikram edilmesinden yanayız. Bu nedenle organizasyon öncesinde mayalanan bozalar organizasyon gününde istenildiği kadar hazırlanır. Organizasyon anında isteğe göre boza standı kurularak boza kültürüne uygun olarak çevresi düzenlenir. İstenirse de yöresel kıyafet giyen seyyar bozacılarımız büyük boza ibrikleriyle davetlilere bardakta boza ikram ederler.

Organizasyon mekanına, sizin isteklerinize ve davetlilerin sayısına göre bozalar porselen fincanlarda ya da karton bardaklarda ikram edilebilmektedir. İkram sırasında bozanın üzerine isteğe göre tarçın ve taze kavrulmuş leblebi konularak ikram edilir. Hem göz doyuran hem de damakları tatlandıran boza hizmetini bütün organizasyonlarda vermekteyiz. Bozacı temini ve boza arabası temini için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98