Tavuk Pilavcı

Nostaljik sokak satıcıların en bilindiklerinden biridir tavuk pilavcı. Cam kaplı, itmeli küçük arabalarıyla günümüzde halen büyük şehirlerde varlığını sürdürmektedirler. İzmir Organizasyon olarak tavuk pilavın eski lezzetini koruyup, sunumunu yenileyerek organizasyonlarda sunmaktayız.

Tavuk Pilavın Yapılışı

Organizasyonlar için yapılacak olan tavuk pilav evde yapılandan farklıdır. Ev ortamından pilav hemen yapılıp kısa sürede tüketilir. Organizasyonlarda ise duruma göre pilav organizasyon sonuna kadar tazeliğini, tane tane görüntüsünü koruması gerekmektedir. Bunun için tavuklu pilavdan sorumlu aşçımız uzun süre tazeliğini koruyacak uzun ince pirinci, taze tavuk suyunu, sıvı yağ ve margarin karışımını kullanır.

Tavuk pilav isteğe göre tavuklu pilav ya da nohutlu pilav şeklinde yapılabilmektedir. Yapılışı haricinde pişen pilavın lezzetinin birbirine karışması ve pirincin kendini salması için iyi bir şekilde dinlendirilmesi gerekmektedir. Dinlendirme süresini aşçı kendi karar verir. Hazır olan pilav üzerine tavuk parçacıkları ve isteğe göre üzerine karabiber serpilerek servis edilir.

Tavuk Pilavcı Arabası

İzmir Organizasyon bünyesinde çeşitli boyutlarda tavuk pilavcı arabası bulunmaktadır. Organizasyonun türüne ve mekanın durumuna göre istenirse tavuk pilav hazırlanan bir masa üzerine sabit kurulumu yapılır. Organizasyon açık alanda ise seyyar, tekerlekli arabalar kullanılmaktadır.

Tavuk pilav arabalarımız organizasyonun yoğunluğuna uygun olarak farklı boyutlarda olup, pilavın soğumaması için alttan ısıtmalıdır. Ayarlanan ısıyı organizasyon sonuna kadar koruyan pilav haznesi sayesinde tavuk pilav servise her an hazır durumdadır.

Organizasyonlarda Tavuk Pilavcı

Açılış organizasyonu, şenlik organizasyonu, piknik organizasyonu, sünnet organizasyonu, düğün organizasyonu, doğum günü organizasyonu, mezuniyet organizasyonu, temel atma organizasyonu, ramazan organizasyonu, temalı parti organizasyonu, survivor etkinlikleri gibi birbirinden farklı etkinliklerde tavuk pilavcı servisi yapılmaktadır.

İsterseniz tavuklu pilav servisi porselen tabağın içinde; yanında turşusu, domatesi ve ayranı ile sunum yapılmaktadır. Davetli sayısı fazla olan açık hava organizasyonlarında hızlı servis yapılması için plastik tabak içinde pilav üzerine tavuk parçacıkları ve karabiber serpiştirilerek servis edilebilmektedir.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98