Patlamış Mısırcı – Popcorn

Patlamış Mısırcı Kiralama İzmir

Patlamış mısır ülkemizde sevilerek tüketilen atıştırmalıklardan biridir. Sinema salonlarından düğün organizasyonlarına kadar birbirinden farklı ortamlarda patlamış mısır hizmeti verilebilmektedir. Bu bağlamda patlamış mısırcı ve patlamış mısır makinelerinin kaliteli olması önemlidir. İzmir Organizasyon bünyesinde bulunan patlamış mısır makineleri bulunmaktadır. Patlamış mısır makinelerinin boyutları, iç hazne büyüklükleri birbirinden farklıdır. Kurulumu yapıldığı yerde sabit çalışan patlamış mısır makinesinden hareket ettirilebilen araba tarzı makineler bulunmaktadır.

Organizasyonlarda Patlamış Mısırcı

Yapılacak olan organizasyon türüne ve yapılacağı mekanın durumuna göre hangi makinenin kullanılacağı belirlenir. Davetlilerin sayısına ya da açık alan organizasyonlarında yaklaşık olarak kaç kişinin geleceğine göre de patlamış makinesinin sayısı belirlenir. Patlamış mısır diğer adıyla popcorn, büyük küçük her yaşta insan severek tüketir. Yapılışı ve dağıtımı da pratik olduğu için; konser, piknik organizasyonu, düğün organizasyonu, AVM etkinlikleri, Açılış organizasyonu, şenlik organizasyonu, sünnet organizasyonu, doğum günü organizasyonu, mezuniyet organizasyonu, ramazan etkinlikleri, temel atma törenleri gibi birbirinden farklı organizasyonlarda patlamış mısırcı hizmet etmektedir.

Patlamış Mısırın Kalitesi

Patlamış mısırın kalitesi patlamış mısırcının kalitesiyle doğru orantılıdır. Patlamış mısırcı, makinenin temizliğinden ve kullanılacak olan malzemelerin kalitesinden sorumludur. Patlamış mısır makinesinin temizliği sürekli yapılır. Organizasyondan gelen makineler İzmir Organizasyon’un deposuna alınarak eklentilerinden tamamen parçalanır. Bütün parçaları tek tek temizlenerek özel kılıflarına yerleştirilir. Patlamış mısır makinesi bir sonraki organizasyona kadar raflara kaldırılır. Yeni bir organizasyon geldiğinde makinenin parçaları tekrar temizlenerek birleştirilir ve kurulumu yapılır.

Patlamış mısır malzemeleri organizasyon zamanında taze olarak alır. Kaliteli ayçiçek yağı ve tamamı patlayan mısır taneleri alınır. Organizasyon başladığı an patlamış mısır makinesi ısıtılarak haznenin içine bir miktar sıvı yağ ve mısır taneleri dökülür. Haznedeki mısırlar tam olarak patlayana kadar bekletilir. Patlayan mısırlar hazneden dökülerek büyük kabine dökülür. Patlamış mısırların üzerine az miktarda tuz serpilir. Tuz mısırın patlama anında atılmaz. Tuzun mısır patlamadan hazneye atılması hem sağlık açısından zararlıdır hem de makineye düzgün çalışmasını engeller.

Organizasyonlarda patlamış mısırcılar geleneksel kıyafetlerini giyerek hizmet ederler. Patlamış mısırlar organizasyonun türüne göre ayarlanan kese kağıtlarına doldurularak dağıtılır. Patlamış mısırlar hem hızlı hazırlanışı hem de göz doyurucu olması bakımından organizasyonlarda rağbet görmeye devam etmektedir.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98