Gözlemeci

Gözlemeci Kiralama

Batısından doğusuna ülkemizde genel olarak herkes gözlemeyi sevmektedir. Hem doyurucu olması hem de otantik servisi sebebiyle gözlemeci standı organizasyonlarda sıkça tercih edilmektedir. Gözleme; olabildiğince ince açılmış yufkanın içine çeşitli malzemeler harmanlanarak doldurulduktan sonra, orta sıcaklıktaki sac üzerinde pişirilmesidir. Türk böreği olarak adlandırılan gözleme en çok tüketilen hamur işlerinden biridir.

Organizasyonlarda Gözlemeci Stand Kurulumu

Açılış organizasyonu, şenlik organizasyonu, piknik organizasyonu, sünnet organizasyonu, düğün organizasyonu, doğum günü organizasyonu, mezuniyet organizasyonu, temel atma organizasyonu, ramazan etkinlikleri, AVM etkinlikleri, festival gibi birbirinden farklı birçok organizasyonda gözlemeci standı kurulmaktadır. Gözleme standı organizasyonun türüne, yapılacağı mekanın durumuna, davetli sayısına göre farklılık gösterir.

Etkinlik açık havada ise gözlemeci standına uygun, eski kültürü yaşatmak adına yanları açık çadır kurulur. Çadırın içi kilim ve dokuma minderlerle döşenir. Çadırın ortasına saç ocak kurulur. Gözleme açacak kadınlar yöresel kıyafetlerini giyerek yerlerini alırlar. Organizasyon kapalı mekanda ise isteğe göre mekana uygun çadır kurularak döşenebilir. İstenirse çadır olmadan uygun bir yer şark köşesi gibi düzenlenerek görsel açıdan organizasyon renklendirilebilir. Ayrıca mekana küçük tabure ve sehpalar yerleştirilerek davetlilere gözlemelerini rahatça yiyebilecekleri otantik bir mekan oluşturulabilir.

Organizasyonlarda Gözleme Sunumu

Gözleme standının sunumu organizasyona katılacak davetlilerin yoğunluğuna göre değişmektedir. Davetli sayısı fazla olmayan organizasyonlarda gözlemeciler hemen o an hamur açarak gözleme yerinde pişirilir ve davetlilere dağıtılır. Şenlik organizasyonu gibi çok kalabalık olan organizasyonlarda gözlemeler organizasyon öncesinde pişirilmeye başlanır, organizasyon anında ısıtılarak seri bir şekilde dağıtılır.

İsteğinize göre gözleme tabaklarına dilimlenmiş domates ve turşu eklenir. Mevsime göre sıcak çay ya da soğuk ayran ile servis edilir. İzmir Organizasyon bünyesinde çalışan deneyimli gözlemeciler ve mekana uygun gözlemeci standlarıyla organizasyonlarınızı düzenliyoruz.

Nostaljik Sokak Satıcıları 0232 421 50 00 - 0533 470 73 98